Spotkania

Zapraszamy na nową stronę www.fridomiacy.co.ukniedziela, 27 kwietnia 2014

Marcowe spotkanie Fridomiaków 2014


Sławka poznałem około 3 lat temu, kiedy stawiałem swoje pierwsze kroki w nieruchomościach. Wybierałem się na 3 dniowe szkolenie do Londynu i szukałem rodaków, którzy również interesują się tym tematem. Okazało się, że mieszka nie całą godzinę drogi od Leeds, wiec utrzymywaliśmy kontakt przez ostatnie lata.

Po przyjeździe do UK Sławek zaczynał jako operator wózka widłowego. Nie miał w planach zostać tam długo. Słuchał audiobuków w pracy, a po przeczytaniu Kyiosakiego podjął decyzję o zmianie miejsca zatrudnienia. Zaproponował współpracę jednej agencji w mieście, w którym mieszkał i tak zaczął swoje pierwsze kroki w branży nieruchomości.

Przez ostatni lata rozkręcił jeszcze kilka biznesów, kupił kilka nieruchomości, a obecnie pomaga Polakom w inwestowaniu i kupnie domów w UK. Więcej informacji można znaleźć na jego stronach www.domwuk.com i www.kupnodomu.co.uk. Jeżeli chciałbyś się skontaktować telefonicznie to możesz użyć poniższego numeru 0750 300 2638.

Zaprosiłem Sławka żeby podzielił się swoim doświadczeniem w kupowaniu domu bez wkładu własnego, bo w taki sposób kupuje swoje inwestycje. Na spotkaniu mieliśmy też wiele innych pytań związanych z pracą agenta, jak nawiązać kontakt z agencją, jak szukać nieruchomości i tym podobnych.

Jak szukać odpowiedniego domu pod inwestycję?

Musisz oglądać nieruchomości, tego nie unikniesz. Jeżeli chcesz kupić dobrze dom to musisz najpierw określić lokalizację w której będzie się ona znajdować. Następnym krokiem jest cena do jakiej chcesz zainwestować. Powiedzmy że interesuje Ciebie nieruchomość za 100k, więc dobrze jest zobaczyć nieruchomości za 80k i tez za 120k.

Jeżeli uda się Tobie dotrzeć do właściciela to powinineś zbadać powody dla których dom jest sprzedawany. Masz 10min żeby nawiązać dobry kontakt ze sprzedającym.

Obecnie ceny domów zaczynają rosnąć i cieżko jest już kupić dom z 15-20% obniżką. Jeżeli chcesz koniecznie kupić daną posiadlość to przy dzisiejszym rynku musisz zaoferować realistyczną cenę. To ty musisz wyczuć poprzez zadawanie pytań jaka cena jest najbardziej odpowiednia.

Jak dojść do okazji po przez kontakt z agentem?

Jest to cieżki kawałek chleba i swoje trzeba wypracować zeby zdobyć zaufanie. Zbudować dobry kontakt nie jest trudno jeżeli wie się jak to zrobić. Agenci zajmują się głównie sprzedażą domów i pracują na prowizji, więc im więcej domów sprzedadzą tym lepiej zarobią. Kilka uwag od Sławka:-
 • Anglicy są konserwatywni, czasami wolą więcej zapłacić żeby kupić od kogoś komu ufają.
 • W agencji jak jesteś facetem to rozmawiaj z kobietami i odwrotnie.
 • Staraj się dojść do właściciela agencji.
 • Co dwa tygodnie wykonuj telefon z zapytaniem czy pojawiła się jakaś nieruchomość, która Ciebie interesuje.
 • Łatwiej rozmawiać z małymi agencjami, które nie posiadają wiele oddziałów. 
 • Każdy agent posiada swoją listę inwestorów, na której warto się znaleźć. Jak jesteś konkretną osobą i wiesz czego chcesz to każdy będzie chciał z Tobą pracować.
 • Zawsze oferuj jakieś pieniądze za znalezienie nieruchomości którą chcesz kupić. To może być 500 funtów lub więcej.
Jak znaleźć znaleźć dobrą inwestycję na własną rękę?

 • Wrzucaj ulotki do domów które Ciebie interesują z informacją o kupnie.
 • Z Land Registry możesz dostać kontakt do właściciela pustej nieruchomości i wysłać mu list z ofertą.
 • Aukcje internetowe
 • Już wspominałem o tym wcześniej, oglądaj dużo nieruchomości to sam będziesz wiedział co w twojej okolicy jest okazją a co nie.
Sławek posiada zaledwie 5 nieruchomości. Sam mówi że były to bardzo dobre okazje i nie kupuje wszystkiego co mu się natrafi. Taką ma strategię inwestycyjną, a swoje portfolio powiększa co rok o nowy dom. Wszystkie zostały kupione poniżej rynku używając kreatywnych technik finansowania, oczywiście bez wkładu własnego.

Jak to zrobił:

 • Pierwsza nieruchomość kupił jeszcze przed recesją, kiedy to deweloperzy sprzedawali domy bez wkładu własnego.
 • Druga nieruchomość kupił używając "vendor gifted deposit" (depozyt oferowany przez sprzedającego).
 • Trzeci i czwarty dom został sfinansowany przy użyciu "lease option" i szybkiej odsprzedaży do partenra (żony).
 • Piaty dom to rent to buy.
Szerzej o tych wszystkich aspektach możesz posłuchać oglądając video ze spotkania, a jak chciałbyś skontaktować się ze Sławkiem to możesz skorzystać z kontaktu przez jego strony www lub numer telefonu 0750 300 2638.

1 komentarz:

 1. Dobrze ujęte wszystkie aspekty idealnego inwestowania w nieruchomości. Sama raczkuję w tej kwestii mam dopiero jedną nieruchomość, ale plany są ambitniejsze.

  OdpowiedzUsuń