Spotkania

Zapraszamy na nową stronę www.fridomiacy.co.ukśroda, 1 stycznia 2014

Podsumowanie roku 2013

Koniec roku jest dobrym czasem żeby podsumować naszą działalność. A działo się w 2013 roku i to bardzo dużo. Jeszcze nie tak dawno bo dokładnie rok temu mieliśmy pierwsze nasze spotkanie na którym mówiliśmy ogólnie o regularnych networkigach. Wtedy sami nie wiedzieliśmy w jaką stronę pójść i czy nasza idea promowania inwestowania w nieruchomości tutaj na Wyspach sprawdzi się w naszej polskiej społeczności.

Jednak po aktywnym okresie 12 miesięcy widać że jest zainteresowanie danym tematem i również Polacy inwestują w nieruchomości w UK. Z czego bardzo się cieszymy, że przybywa nas coraz więcej.

W ciągu ostatnich 10 spotkań w 2013 roku osobiście poznaliśmy około 250 osób z Manchester, Newcastle, Londynu, Birmingham, Liverpoolu, Nothingam i innych mniejszych miejscowości w UK. Większość to osoby które dopiero zaczynają swoją przygodę z rynkiem nieruchomości, a niektórzy chcą kupić swój pierwszy dom i ewentualnie w przyszłości coś pod inwestycję. Udało nam się stworzyć networking osób z całego UK, nie tylko inwestorów ale również przedsiębiorców i specjalistów związanych z rynkiem nieruchomości.

Jeżeli chciałbyś przeanalizować tematy na jakie dyskutowaliśmy w 2013 roku to zapraszam do wcześniejszych wpisów na bloga.

Marcowe spotkanie dotyczyło inwestowanie w USA. Również Darek podzielił się z nami detalami w jaki sposób posiadając 3 tys funtów kupił nieruchomość, wyremontował ją a potem wynajął na pokoje. Ta inwestycja przynosi mu 900funtów na czysto miesięcznie.

Kwietniowe spotkanie odbyło się jako konferencja "Jak osiągnąć wolność finansową inwestując w nieruchomości w UK i Polsce". Głównym naszym gościem był inwestor z Polski Sławek Muturi, który posiada około 200 mieszkań pod wynajem w Warszawie i Łodzi. Oficjalnie staliśmy się oddziałem Mieszkanicznika organizacji zrzeszającej inwestorów w nieruchomości na polskim rynku. Tematy jakie były omawiane to:
-Jak osiągnąć wolność finansową inwestując w nieruchomości
-Jak kupić nieruchomość inwestycyjną w UK
-Stowarzyszenie Mieszkanicznik

Majowe spotkanie dotyczyło kupna nieruchomości teoretycznie za 1 funta. Romuald na podstawie własnego doświadczenia opowiedział nam jak można budować swoje portfolio domów pod wynajem nie używając do tego kredytów bankowych.

Czerwcowe spotkanie  dotyczyło tematu związanego ze zdolnością kredytową. Naszym gościem był Darek doradca finansowy, który podzielił się swoim doświadczeniem na temat kredytów, ubezpieczeń i odowiedział na masę pytań od uczestników.

W lipcu  mieliśmy praktyczne opowieści dwóch inwestorów. Ja opowiedziałem o tym jak kupiłem swój dom poniżej rynku, a Patrycja podzieliła się swoją historią jak stała się posiadaczką 4 domów.

W sierpniu Darek podzielił się swoją historią w jaki sposób prowadzi działalność gospodarczą, czym różni się spółka LTD od samozatrudnienia i jak można na tym skorzystać inwestując w nieruchomości. Również rozmawialiśmy o szkoleniu organizowanym przez Tigrent w którym braliśmy udział. Szerzej dyskutowaliśmy o kartach kredytowych i budowaniu zdolności kredytowej dzięki nim.

Na wrześniowym spotkaniu głównie dyskutowaliśmy na różne tematy związane z nieruchomościami. Więcej poświęciliśmy kartom i zdolności kredytowej.

Na październikowym spotkaniu mieliśmy ciekawego gościa Arka. Historia jego życia jest jak z filmu. Zarobił już w swoim życiu milion potem zbankrutował, a teraz ponownie wraca na wyżyny. Inwestuje głównie podnajmując nieruchomości na pokoje.

Listopadowe a zarazem ostatnie to spotkanie z przedsiębiorcą budowlanym Zbyszkiem. Jak sam się domyślasz rozmawialiśmy głównie o budownictwie w UK.

Co planujemy w przyszłości:-
Przez ostatni rok przeszliśmy przez bardzo różne tematy. Na naszych spotkaniach rozmawialiśmy tylko o możliwościach w UK i dlaczego warto tutaj inwestować. W roku 2014 będziemy kontynuować nasze spotkania i rozwijać inne tematy.

Jednym z ciekawszych celów na 2014 rok jest organizacja konferencji "Jak inwestować w nieruchomości w UK". W ciągu jednego lub dwóch dni poruszymy wszystkie tematy związane z inwestowaniem w nieruchomości, a naszymi gośćmi będą tylko praktycy. Jeżeli planujesz inwestycje, chcesz poznać innych inwestorów, to już teraz bardzo serdecznie zapraszam Ciebie na nie.

1 komentarz: