Spotkania

Zapraszamy na nową stronę www.fridomiacy.co.ukpiątek, 13 grudnia 2013

Dziewiąte spotkanie Fridomiaków w 2013 roku

Ostatnie nasze spotkanie Fridomiaków i Mieszkaniczników w Leeds w tym roku odbyło się w Listopadzie. Co raz więcej ciekawych osób przyjeżdża do nas, które już inwestują albo chcą zacząć inwestować w nieruchomości. Tym samy rośnie grupa kontaktów i znajomości, które można kiedyś wykorzystać w przypadku własnych inwestycji, remontów lub nawet wspólnego inwestowania w UK czy Polsce.

Nasza idea inwestowania w nieruchomości dociera do coraz większej grupy osób. Nie mam tutaj na myśli kupno i sprzedaż nieruchomości z zyskiem, a budowanie własnego portfela pod wynajem, który w przyszłości będzie głównym źródłem dochodów. Tak zwaną wcześniejszą emeryturę można uzyskać dużo wcześniej, niż dopiero po 60 czy 70 roku życia. Zresztą jak mieszkacie w UK to wynajmujecie albo wynajmowaliście mieszkanie lub dom od landlorda, dla którego byliście źródłem dochodów.

Ostatnim naszym goście w 2013 roku był budowlaniec Zbyszek Ceranka. Posiada bardzo szerokie doświadczenie w budownictwie z 25 letnim stażem pracy. Kiedyś w Polsce posiadał dużą firmę zajmującą się budowaniem osiedli domów jednorodzinnych. Zatrudniał 50 osób. Firma prosperowała bardzo dobrze do czasu, gdy jakaś biurwa z urzędu skarbowego zniszczyła jego działalność.

Dokładnie 9 lat temu przyjechał do UK i tutaj ponownie zaczynał od zera. Teraz głównie zajmuje się małymi i średnimi zleceniami jak budowa dobudówek, małych domów i generalnymi remontami. Obecnie nie zatrudnia już pracowników, a zleca pracę innym. Sam mówi, że bardzo ciężko znaleźć dobrego fachowca, który by pracę solidnie wykonał, był punktualny i posprzątał po sobie. W ciągu ostatnich lat współpracował już z około 300 osobami.

Krytycznie odnosi się do budownictwa na Wyspach. Brytyjczycy nie potrafią dobrze budować, a czy dom jest wykończony ładnie czy byle jak dla nich jest i tak "lovely".

Odradza kupowanie nowych domów, ponieważ deweloperzy używają najtańszych materiałów niskiej jakości, nie dają izolacji akustycznej, a nowy dom zaraz po zamieszkaniu pęka. Poleca za to kupowanie domów starszych, a najlepiej do remontu gdzie wszystko poza główną konstrukcją można wymienić na nowe.

Również podzielił się swoją opinią na temat kupna domów - Ludzie kupując samochód za 2-3 tys funtów biorą ze sobą mechanika, a jak kupują dom oszczędzają na budowlańcu, który może im zaoszczędzić kilka do kilkudziesięciu tysięcy. 

Osobiście uważam, że spotkanie ze Zbyszkiem było bardzo wartościowe. Jako ekspert od budowy domów upewnił mnie w przekonaniu o fuszerce w UK. Również przekonał mnie sam do siebie jako rzetelnego i pracowitego budowlańca który zna się na robocie i lubi to co robi. Zresztą sami dojedziecie do tego samego wniosku po obejrzeniu filmików ze spotkania poniżej.

Jeszcze na koniec jakby ktoś chciał się skontaktować ze Zbyszkiem to obecny numer telefonu jest 07721 416 099 (często zmienia, więc jakby nie działał to pisz do mnie).

Każdemu polecam usługi naszego gościa, za które wcale nie trzeba dużo płacić.
Nie pobiera żadnych opłat za obejrzenie domu przed kupnem.
Generalny remont typowego 2 bedroom house kosztuje 15tys funtów. Wliczając w to wymianę wszystkich drzwi, okien, elektryki centralnego ogrzewania, instalacji wodnej, remont wszystkich pomieszczeń łącznie z łazienką i kuchnią. Oczywiście robocizna wliczona w cenę.

Część pierwsza:-
  

Część druga:-
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz