Spotkania

Zapraszamy na nową stronę www.fridomiacy.co.ukniedziela, 1 września 2013

Szóste spotkanie Fridomiaków w Leeds

Ostatnie spotkanie odbyło się w długi weekend. Mieliśmy w UK Bank Holiday w poniedziałek i wiele osób wyjechało gdzieś odpocząć. My na przekór wszystkim spotkaliśmy się w małym gronie, żeby  zainwestować swój czas i nauczyć się czegoś nowego o nieruchomościach.

Było nas około 20 osób, a grupka dziewczyn przyjechała aż z Londynu. Jakby  nie było jest to 4h drogi w jedną stronę. Mam nadzieję że się opłacało i dowiedziałyście się czegoś nowego na swojej drodze do wolności finansowej.

Chcielibyśmy również podziękować Gegorzowi za finansowe wsparcie, dzięki któremu nabyliśmy "flip charta".

Tym razem głównym wątkiem na spotkaniu było prowadzenie działalności gospodarczej i porównanie różnych wariantów od osoby zatrudnionej poprzez samozatrudnienie do spółki Ltd. Darek podzielił się swoim cennym doświadczeniem, które zdobywał przez kilka lat mieszkania  w UK. Nie jest on specjalistą od księgowości, a całą wiedzę zdobył po przez własne doświadczenia. Tym bardziej jest one cenne dla osób, które dopiero będą zakładać swoje spółki LTD.

Nie będę tego wszystkiego tutaj opisywał, sami możecie to przeanalizować oglądając video z naszego spotkania. Z tych wszystkich wyliczeń wygląda na to, że najlepszym rozwiązaniem pod kątem podatkowym jest posiadanie własnej spółki Ltd i do tego każdego zachęcam kto ma już dochody od 20k wzwyż.

Drugim niespodziewanym gościem była Agnieszka, która podzieliła się swoim doświadczeniem jak kupiła nieruchomość 50% poniżej rynku używając do tego kart kredytowych. O samych kartach napiszę coś więcej  w następnym wpisie. Sam kiedyś miałem awersję do używania kart kredytowych, ale od jakiegoś czasu regularnie to robię. W taki sposób buduję swoją zdolność kredytową, a z drugiej strony posiadam dostęp do szybkiej gotówki.

Na zakończenie już umieszczam kilka zdjęć i filmiki z naszego spotkania. Zapraszam na następne.


Część pierwsza:-Część druga:-Część trzecia:-Część czwarta:-


1 komentarz: